Wyobraźmy sobie sześcian zanurzony do 3/4 w wodzie. Już? A teraz wyobraźmy sobie walec cały pod wodą. OK, to może durszlak w zlewozmywaku do 1/3 wypełnionym wodą...

Pomogę, zdjęcie poniżej…

Durszlak w zlewozmywaku 

 

Pytanie… 

Ile otworów w durszlaku trzeba uszczelnić aby woda ze zlewozmywaka nie wlewała się do jego wnętrza? 

Co drugi? Co piąty? Tylko te na dnie? Pierwszy rząd otworów na ściankach?Hmmm… 

Dolewamy wody 

Durszlak w zlewozmywaku 2A ile trzeba uszczelnić otworów aby zatrzymać wlewającą się do durszlaka wodę w sytuacji, kiedy wody w zlewozmywaku przybywa? 

Czy wody czasem nie przybywa? Nigdy jej tam nie było, aż nagle jej poziom wzrósł?

Jak widać może się zdarzyć, że kolejny poziom otworów jest zalewany. Kolejny poziom… 

 

 

Zalewana część podziemna obiektu 

Podziemna konstrukcjaPodziemne części obiektów mają przeróżne kształty, bywają też sześcienne. Niestety często również do złudzenia przypominają durszlak ze zdjęcia z mojej kuchni. Mają mnóstwo nieszczelności. 

Niestety równie często decydenci są skłonni uszczelnić tylko kilka otworów. Uszczelniają dylatację, ale tylko do „tego słupa”. Naprawiają kilka najbardziej mokrych przejść rur przez konstrukcję. Iniekcja cieknącej rysy wyłącznie w jej środkowej, akurat kapiącej wodą części.

Najlepsze uszczelnienie to to, które zatrzymuje wodę na zewnątrz konstrukcji, a nie tam, gdzie akurat widać wypływającą wodę. Połowiczne uszczelnienia są wyrzuconymi w całości pieniędzmi, bo nie rozwiązują sytuacji ani w połowie, ani w całości. 

Gdybyś Ty miał parkować auto albo trzymać swoją własność w takim garażu, wystarczyłoby uszczelnienie tylko co drugiej nieszczelności? 

 

Masz pytania? Pisz na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

mgr inż. Mateusz Furs

manager ds. iniekcji

Inblock sp. z o.o.

 

 

Inblock sp. z o.o.

02-001 Warszawa

Al. Jerozolimskie 85/6b

NIP 701-039-26-72

KRS 0000473003; SĄD REJONOWY DLA M. ST. WARSZAWY W WARSZAWIE, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Wysokość kapitału zakładowego: 50 000 PLN wpłacony w całości.

Zamknij

Ta strona uzywa plików cookies aby zapewnić poprawne jej funkcjonowanie Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj naszą Politykę prywatności.

Akceptuję pliki cookies od tej witryny.

"