fbpx

Wejściowe nieosłonięte dachem schody betonowe, a pod nimi pomieszczenie kuchni. Ich konstrukcja obudowana kamieniem, obiekt objęty ochroną konserwatora zabytków, Warszawa.

Sytuacja na obiekcie 

Uszkodzenie powłoki malarskiej i rysaNa stropie schodów od wewnątrz widoczne liczne uszkodzenia powłoki malarskiej, ślady świadczące o istnieniu mostka termicznego i punktu rosy na powierzchni betonu oraz rysa ze śladami przecieku.  

Wiemy na pewno, że najlepszym rozwiązaniem dla tej konstrukcji jest rozebranie kamiennej obudowy schodów i wykonanie izolacji przeciwwodnej powierzchniowej oraz izolacji termicznej. Wszystkie te prace wykonać należy oczywiście od strony zewnętrznej obiektu. Jednak ze względu na brak decyzji konserwatora zabytków, do schodów (i ich obudowy od zewnątrz) nie możemy się nawet dotknąć.  

 

Z tego względu decydujemy się uszczelnić rysę w technologii iniekcji ciśnieniowej tak, żeby przed zimą chociaż to jedno uszkodzenie wyeliminować. Dodatkowo można przecież zapewnić polepszenie warunków wentylacji pomieszczenia i do czasu wiosennej naprawy „doczekać”. 

Przygotowania do iniekcji 

Korozja stali zbrojeniowejŚlady na stropie, rdzawy kolor zacieków, sugerował postęp procesu korozji stali zbrojeniowej. Jak zawsze, pierwszym krokiem przygotowań jest wykonanie bruzdowania wzdłuż rysy. Rysa biegła wzdłuż skorodowanej stali i była efektem zwiększania się objętości produktów korozji. Okazało się, że zbrojeniem nie są zwykłe pręty a stalowa, silnie skorodowana belka. Proces korozji był już na tyle zaawansowany, że iniekcja na niewiele by się zdała. Żywica iniekcyjna nie przykleiłaby się do stali, tylko do produktów korozji. Z doświadczenia już wiem, że takie próby uszczelnienia przecieków starych konstrukcji w krótkim czasie okazują się nieudane.  

 

 

 

 

Rozwiązaniem ostatecznym w tym przypadku będzie naprawa izolacji powierzchniowo (po rozebraniu kamiennej obudowy schodów) oraz oczyszczenie i zabezpieczenie stali przed dalszymi procesami korozji wraz z reprofilacją betonu.  

Masz pytania? Pisz na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

mgr inż. Mateusz Furs

manager ds. iniekcji

Inblock sp. z o.o.

 

najnowsze artykuły

najczęściej czytane

Bez nazwy 1

Inblock sp. z o.o.

02-001 Warszawa

Al. Jerozolimskie 85/6b

tel. +48 503 809 898

NIP 701-039-26-72

KRS 0000473003; SĄD REJONOWY DLA M. ST. WARSZAWY W WARSZAWIE, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Wysokość kapitału zakładowego: 50 000 PLN wpłacony w całości.

Mapy Google

Zamknij

Ta strona uzywa plików cookies aby zapewnić poprawne jej funkcjonowanie Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj naszą Politykę prywatności.

Akceptuję pliki cookies od tej witryny.

"