fbpx

Pod koniec roku w zasadzie nie ma możliwości zakupu świeżo wyprodukowanej zaprawy iniekcyjnej na bazie cementu. Obdzwonienie kilku producentów chemii budowlanej prowadzi do frustracji. Nie ma, będzie po nowym roku. Co roku tak samo.

Worek po zaprawie iniekcyjnejProdukcja zatrzymana jest do drugiego lub nawet trzeciego tygodnia stycznia kolejnego roku, magazyny świecą pustkami. Specjalistyczne i zdecydowanie mniej chodliwe materiały - w porównaniu choćby do zwykłego cementu, nie dają pewności upłynnienia. Ich charakter z kolei nie pozwala na zbyt długie przechowywanie.  

Z jakiegoś powodu, właśnie w grudniu kolejny rok z rzędu zdarzają się nagłe realizacje, zapytania ofertowe i konsultacje dotyczące iniekcji przy użyciu suspensji cementowych. Dlaczego? Grudzień jest ostatnim momentem na realizację budżetu.   

Zakup towaru z magazynu  

Pod koniec roku w magazynie trudno o nowo wyprodukowany worek z proszkiem zaprawy. Jednak możliwe, że znajdziemy tam zbieraninę kilku rodzajów zapraw pochowanych po zakamarkach. Część worków może być uszkodzona, część pochodzi z jakiegoś zwrotu z budowy. Czy warto kupić taki towar i posprzątać magazyn? Jeśli uda się skompletować potrzebną ilość, a materiał będzie spełniał założenia projektowe (wytrzymałość, szybkość przyrostu wytrzymałości) to osobiście jestem zwolennikiem takich rozwiązań. Może być to typowa i wręcz książkowa sytuacja win-win (wygrany - wygrany). Sprzedawca pozbywa się starszego towaru, będącego czasem na granicy okresu przydatności. Dodatkowo, sprzedaż oznacza mniej liczenia podczas rocznej inwentaryzacji. Jest to w końcu oszczędność na kosztach utylizacji. Kupujący zdobywa potrzebny materiał i jest w stanie wynegocjować zdecydowanie lepszą cenę niż w trakcie sezonu. 

Użycie materiału iniekcyjnego

Poza wykonaniem wszystkich zaleceń podanych w karcie technicznej każdego produktu zalecam przesiać proszek zanim zostanie przygotowana mieszanka. Materiały proszkowe, szczególnie po leżakowaniu na zapomnianej palecie, mają tendencję do zbrylania się. Jeśli mamy wykonać iniekcję ciśnieniową zaprawy poprzez pakery, to z pewnością może się okazać, że zbrylenie takie zatrzyma się w zaworze lub pakerze iniekcyjnym. Rozkręcanie zaworu iniekcyjnego i oczyszczanie go jest czasochłonne, kłopotliwe. A powtórzenie tej czynności kilka razy w ciągu dnia nikomu nie może się przysłużyć. Moi pracownicy przesiewają każdy worek zaprawy, nawet nowej, na siatce z włókna szklanego (siatka na owady zwykle instalowana na okna). Rozwiązanie to jest szybkie, tanie, proste w wykonaniu i niemal zawsze udaje się odsiać garstkę kamyczków i zbryleń. Później sama iniekcja przebiega bez zakłóceń. 

Ważne 

Materiał przesiewać w miejscu osłoniętym od wiatru. Okazało się kiedyś, po przesianiu worka zaprawy, że w kastrze pozostało niewiele ponad połowa proszku. Pracowaliśmy na pasie startowym lotniska, wydawało się, że wiatru nie było. 

Masz pytania? Pisz na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

mgr inż. Mateusz Furs

manager ds. iniekcji

Inblock sp. z o.o.

 

 

 

najnowsze artykuły

najczęściej czytane

Bez nazwy 1

Inblock sp. z o.o.

02-001 Warszawa

Al. Jerozolimskie 85/6b

tel. +48 503 809 898

NIP 701-039-26-72

KRS 0000473003; SĄD REJONOWY DLA M. ST. WARSZAWY W WARSZAWIE, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Wysokość kapitału zakładowego: 50 000 PLN wpłacony w całości.

Mapy Google

Zamknij

Ta strona uzywa plików cookies aby zapewnić poprawne jej funkcjonowanie Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj naszą Politykę prywatności.

Akceptuję pliki cookies od tej witryny.

"