Konsultacje online, telefoniczne lub na obiekcie

Opublikowano: 10 lipca 2022

Jeśli masz problem z przeciekami, zaciekami, wilgocią na swoim obiekcie, to warto poznać możliwości poradzenia sobie z tą sytuacją. I właśnie dlatego wprowadziłem do naszej oferty płatne konsultacje.

Mnóstwo ludzi  dzwoni do mnie, a od czasu rozpowszechnienia się mojego bloga ta liczba naprawdę rośnie.

Na blogu opisuję ciekawe przypadki i sytuacje z życia wzięte, więc rozmowa zaczyna się bardzo często do tego, że „u mnie jest podobnie do tej sytuacji z artykułu”.

Widzę też, że ludzie nie bardzo wiedzą do kogo mogą pójść z tymi sprawami. Teoretycznie ekspertów jest jest wielu. Są rzeczoznawcy budowlani, wykładowcy wyższych uczelni czy w końcu wiele jest firm wykonawczych. A jednak. 

Rzeczoznawcy czy wykładowcy przygotowują obszerny dokument, ale mało w nim będzie praktycznej wiedzy – takiej odpowiedzi na pytanie: „No dobra, ale co tak naprawdę trzeba zrobić?” Czym? Od czego zacząć? Ile to naprawdę będzie kosztowało? Akademicka rozprawka różni się od praktyki na budowie. 

Wielu z kolei wykonawców to ci, przez których problemy z przeciekami w ogóle powstały!  Komu więc można by powierzyć kwestie rzetelnego sprawdzenia sytuacji, opisania jej przystępnym językiem i w końcu – wyceny i przeprowadzenia naprawy?

Konsultacje online Inblock
Kup Konsultacje online i zrozum swoją sytuację

I właśnie o tym pomyślałem przygotowując swoją ofertę. Masz kilka pytań, aby ugruntować swoją wiedzę? Podsumować ją? Przejrzeć wspólnie dokumenty czy zdjęcia i na tej podstawie narysować plan dalszych działań? No to potrzeba Ci dosłownie 30 min rozmowy, przegadania tego co wiesz, co wynika ze zdjęć i dokumentów i narysowania planu działań. 30 min konsultacji pozwoli Ci uporządkować wiedzę i podjąć tak potrzebne decyzje. A nawet jeśli nic więcej nie zrobisz, to przynajmniej będziesz wiedzieć na czym stoisz. Zatrzymasz gonitwę myśli i galopujących wątpliwości. Już tylko to jest warte konsultacji.

Spotkanie na obiekcie to krok dalej, bo przygotowuje Cię do podjęcia decyzji inwestycyjnej. Oceniamy wspólnie sytuację obiektu, miejsca uszkodzeń. Poznasz sytuację obecną, możliwości naprawy, technologie i wycenę. Po takim spotkaniu otrzymasz dokument „Informacja Techniczna”, który składa się z 3 zasadniczych części:

  • Opis stanu obiektu z wypunktowanymi miejscami przecieków i zawilgoceń koniecznych do naprawy 
  • Opis technologii naprawy, a więc jak i co należy naprawić
  • Wycena tej naprawy, oferta na wykonanie remontu
Konsultacje na obiekcie Inblock
Konsultacje na obiekcie Inblock

Zajmuję się zawilgoceniami i przeciekami i tylko tego będzie dotyczył ten dokument. Jednak i tak tylko w tych sprawach dzwonią do mnie czytelnicy bloga i ludzie, którzy w jakiś sposób trafili na mnie i moja firmę. A trafiają w przeróżny sposób: polecenie od poprzedniego klienta, pozytywne oceny poprzednich konsultacji czy realizacji w Google Maps, treści artykułów bloga, referencje. 

Jeśli zatem potrzebujesz informacji o stanie obiektu i możliwościach przeprowadzenia remontu, jestem do dyspozycji. Konsultowałem już dla zarządców nieruchomości, właścicieli obiektów, inwestorów przed i po zakupie danej nieruchomości. Dzwonią do mnie po poradę zarówno inżynierowie dużych firm, spółek z o.o., a nawet S.A. Doradzam wykładowcom uczelni, projektantom i architektom. Okazuje się, że moja praktyka, a przede wszystkim umiejętność opowiadania o kwestiach napraw i walki z wilgocią sprawdza się u wszystkich tych (tak bardzo różnych) odbiorców.

Tak czy inaczej zawsze lepiej wiedzieć niż nie wiedzieć. A kwestie odbudowy izolacji ścian czy posadzek, w związku z tym, że nie są tanie oraz, że konieczne trzeba je wykonać przed innymi pracami, są po prostu ważne. I nie powinno się ich odkładać na nieokreślone później. 

Jak się przygotować do konsultacji?

Aby najlepiej spożytkować zainwestowane w konsultacje pieniądze, ustal wcześniej ze mną kiedy i jak możemy się spotkać (telefon, Zoom, Skype czy osobiście).

Prześlij mi  wcześniej mailem dane, dokumenty, przekroje i rzuty, zdjęcia z obiektu. Większe ilości danych za pomocą no WeTransefr’a. Napisz w kilku zdaniach na czym polega rozumiany przez Ciebie problem. 

Kup odpowiednie konsultacje i spotkajmy się na tej rozmowie. 

Zapraszam Cię do Sklepu Inblock i na rozmowę. Jestem przekonany, że podejmowanie dalszych decyzji będzie po prostu łatwiejsze. 

Opinie w Google Maps

Dostałem już dużo pozytywnych opinii w Google Maps po odbyciu takich konsultacji. Oto kilka z nich:


„Skorzystałem z konsultacji on-line podczas, której analizowaliśmy zdjęcia budynku. Uzyskałem dużą ilość bardzo przydatnych informacji, wskazówek co można poprawić. Jestem bardzo zadowolony z rozmowy. Jeszcze nie skorzystałem z oględzin na miejscu ani prac naprawczych, ale wydaje się to nie uniknione ze względu na stan budynku…” Pan Tomasz Janeczek


„Mimo nieskorzystania z usługi firmy, z uwagi na bardzo mały zakres potrzebnych mi robót, serdecznie polecam. Kontakt z Panem Mateuszem to czysta przyjemność. Profesjonalnie, rzetelnie i bardzo sympatycznie. Nic, tylko życzyć sobie takich standardów współpracy z każdym wykonawcą. Super!” Pan Michel Juraszyński


„Konsultowałem z p. Mateuszem problem wody podposadzkowej w garażu podziemnym. Merytoryczna rozmowa pozwoliła na zdiagnozowanie problemu i znalezienie metody na jego rozwiązanie.” Pan Wojciech Chruściel

Dodaj komentarz