fbpx

Zaskakująca sytuacja na obiekcie w warszawskiej dzielnicy Mokotów. Na płycie fundamentowej wysypano ok 90 cm warstwę keramzytu, a dopiero na niej wylana została posadzka garażu. Dodatkowym zaskoczeniem jest fakt, że tylko na części obiektu znajduje się to podwyższenie z keramzytu. Ale głównym problemem obiektu jest to, że budynek jest zalewany wodą wypływającą spod części zasypanej keramzytem. I bez uszczelnienia przecieku w miejscu jego występowania, nie ma szans na normalne użytkowanie wszystkich pomieszczeń. 

 Jak odkopać zsypujący się keramzyt? 

W zeszłym roku stabilizowaliśmy keramzyt podczas wiercenia otworu w dachu nowo powstającej restauracji w Legionowie. W tym roku, znacznie większe zlecenie na stabilizację i uszczelnienie konstrukcji przeprowadzamy w Warszawie. 

Przekrój obiektu z jedną kondygnacją podziemnąWiadomo, że podczas kopania ok 90 cm warstwy sypkiego keramzytu, zacznie się on obsypywać, co z kolei doprowadzi do rozluźnienia podparcia posadzki, która na keramzycie została wylana. Aby mieć możliwość dostania się do przecieku występującego na styku płyty dennej i ściany trzeba było koniecznie ustabilizować - posklejać keramzyt. I w tym celu przyszła nam z pomocą iniekcja ciśnieniowa poprzez lancę iniekcyjną. 

Iniekcja przez lancę iniekcyjną

Lanca z otworami wbita w keramzyt umożliwiła podanie odpowiedniej ilości żywicy, która z łatwością rozpłynęła się Ustabilizowany keramzyt - palisada w keramzycie w kruszywie i związała tworząc elementy palisady. Po odkopaniu fantastyczny widok ustabilizowanego keramzytu do złudzenia przypomina palisadę z mikropali w gruncie. Żywica na bazie poliuretanu o wytrzymałości na ściskanie powyżej 75 MPa spowodowała, że palisada nie tylko utrzymała osuwanie się kruszywa spod posadzki , ale również podtrzymuje posadzkę jak podpory powbijane jedna obok drugiej. 

 

Rutynie mówimy stop

Takie ciekawe, nowatorskie i po prostu jedyne w swoim rodzaju prace iniekcyjne przypominają mi co i raz, dlaczego lubię swoją pracę. W piątek wracałem do domu z poczuciem dobrze zaprojektowanego pomysłu na naprawę. I równie dobrze prowadzonej realizacji. Po prostu duma i spełnienie :). 

 

Masz pytania? Pisz na adres     Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

mgr inż. Mateusz Furs

manager ds. iniekcji

Inblock sp. z o.o

najnowsze artykuły

najczęściej czytane

Bez nazwy 1

This Free PDF Checklist Reveals a 7-Question Methodology

you can use today to increase your effectiveness and build a personal brand.

This free Calc helps you

to drill right for the first time and tells you the drill length

These 6 core principles automate my crack injection business
It's your turn now.

 

Pobierz ten kalkulator wiercenia do iniekcji rys

i licz zamiast działać na wyczucie

Pobierz ten kalkulator wiercenia przerw roboczych

i policz gdzie zacząć wiercić, kąt i długość wiertła

This free Podcast Guest Guide

will accelerate the creation of your personal brand

 

Inblock sp. z o.o.

02-001 Warszawa

Al. Jerozolimskie 85/6b

tel. +48 503 809 898

NIP 701-039-26-72

KRS 0000473003; SĄD REJONOWY DLA M. ST. WARSZAWY W WARSZAWIE, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Wysokość kapitału zakładowego: 50 000 PLN wpłacony w całości.

Mapy Google

Zamknij

Ta strona uzywa plików cookies aby zapewnić poprawne jej funkcjonowanie Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj naszą Politykę prywatności.

Akceptuję pliki cookies od tej witryny.

"