Opublikowano: 10 lipca 2022 Czas czytania: 3 minuty

Konsultacje online, telefoniczne lub na obiekcie

Konsultując pomagam w temacie izolacji budynków, doboru materiałów naprawczych czy znajdowania rozwiązań trudnych sytuacji.

Czy zamiast zadawać pytania na grupach FB, gdzie więcej jest pytających niż ekspertów nie lepiej jest przyjść od razu do doświadczonego wykonawcy?

Idealnie byłoby podejmować decyzje o rodzaju fundamentowania czy izolacji zanim pojawią się pierwsze problemy. Prewencja jest zdecydowanie lepsza od leczenia.

Jeśli masz problem z przeciekami, zaciekami, wilgocią ścian na swoim obiekcie, to warto poznać możliwości poradzenia sobie z tą sytuacją. A może chcesz obniżyć posadzkę i nie wiesz, jak poradzić sobie z izolacjami pionową i poziomą?

A jeśli „dosłownie nie wiesz od czego zacząć…” to zacznij od uporządkowania ze mną sytuacji.

Na blogu opisuję ciekawe przypadki i sytuacje z życia wzięte, więc rozmowa zaczyna się bardzo często do tego, że „u mnie jest podobnie…”.

Wielostanowiskowe garaże podziemne zalewane są często nie inaczej niż przez bramę wjazdową. Woda spod kostki brukowej rampy wlewa się od razu pod posadzkę. Wiesz o tym?

Warto wiedzieć

Rzeczoznawcy czy wykładowcy przygotowują obszerny dokument, ale mało w nim będzie praktycznej wiedzy – takiej odpowiedzi na pytanie: „No dobra, ale co tak naprawdę trzeba zrobić?” Czym? Od czego zacząć? Ile to naprawdę będzie kosztowało? Akademicka rozprawka różni się od praktyki na budowie. 

Wielu z kolei wykonawców to ci, przez których problemy z przeciekami w ogóle powstały!  Komu więc można by powierzyć kwestie rzetelnego sprawdzenia sytuacji, opisania jej przystępnym językiem i w końcu – wyceny i przeprowadzenia naprawy?

I właśnie te wszystkie sytuacje spowodowały, że chcę Ci pomóc w podjęciu odpowiedniej decyzji.

  1. Masz kilka pytań, aby ugruntować swoją wiedzę…
  2. Chcesz ją podsumować?
  3. Chcesz wysłuchać drugiej opinii
  4. Przejrzeć wspólnie dokumenty czy zdjęcia i na tej podstawie narysować plan dalszych działań?

No to potrzeba Ci dosłownie 30 min rozmowy, przegadania tego co wiesz, co wynika ze zdjęć i dokumentów i narysowania planu działań. 30 min konsultacji pozwoli Ci uporządkować wiedzę i podjąć tak potrzebne decyzje. A nawet jeśli nic więcej nie zrobisz, to przynajmniej będziesz wiedzieć na czym stoisz. Zatrzymasz gonitwę myśli i galopujących wątpliwości. Już tylko to jest warte konsultacji.

Spotkanie na obiekcie to krok dalej, bo przygotowuje Cię do podjęcia decyzji inwestycyjnej. Oceniamy wspólnie sytuację obiektu, miejsca uszkodzeń. Poznasz sytuację obecną, możliwości naprawy, technologie i wycenę. Po takim spotkaniu otrzymasz dokument „Informacja Techniczna”, który składa się z 3 zasadniczych części:

  • Opis stanu obiektu z wypunktowanymi miejscami przecieków i zawilgoceń koniecznych do naprawy 
  • Opis technologii naprawy, a więc jak i co należy naprawić
  • Wycena tej naprawy, oferta na wykonanie remontu

Jak się przygotować do konsultacji?

Aby najlepiej spożytkować zainwestowane w konsultacje pieniądze, ustal ze mną, kiedy i jak możemy się spotkać (telefon, Zoom, Skype czy osobiście).

Prześlij mi wcześniej mailem dane, dokumenty, przekroje i rzuty, zdjęcia z obiektu. Większe ilości danych za pomocą no WeTransefr’a. Napisz w kilku zdaniach na czym polega rozumiany przez Ciebie problem, podaj mi swoją listę pytań.

Takie przygotowanie wprowadzi i Ciebie głębiej w temat i łatwiej będziemy mogli przejść do niezwykle interesującej i merytorycznej rozmowy.

Zapraszam Cię do Sklepu Inblock i na rozmowę. Jestem przekonany, że podejmowanie dalszych decyzji będzie po prostu łatwiejsze. 

Pawel Jezak
Pawel Jezak
2024-02-01
Bardzo szybka i profesjonalna usługa. Dobry kontakt z właścicielem firmy. Wszystko czysto i punktualnie. Pracownicy posprzątali po wykonanej usłudze i pozostawili lokal tak, jak go zastali. Polecam !
Agata Łukaszewicz
Agata Łukaszewicz
2024-01-31
Na firmę Inblock trafiłam przypadkiem, podczas kolejnej bezsennej nocy spędzonej na szukaniu w sieci informacji jak wykonać hydroizolację. Temat wydawałoby się prosty i podstawowy, mimo rozmów z wieloma specjalistami/wykonawcami był dla mnie dalej niejasny. Natomiast w przypadku Pana Mateusza już po samej stronie internetowej widać, że jest stworzona przez kogoś z dużym doświadczeniem i pasją do tematu (artykuły - studia przypadków, poparte zdjęciami i filmikami, to kompendium wiedzy). Rozmowa z Panem Mateuszem Fursem to najlepsze co można zrobić jeśli tak jak ja mimo wielu rozmów z wykonawcami macie poczucie, że nie uzyskaliście odpowiedzi na wszystkie Wasze pytania. Niestety wiele firm namawia do zastosowania drogich rozwiązań, niekoniecznie adekwatnych do danego przypadku i nie obejmujących całościowo sytuacji. Dzięki Panu Mateuszowi zaoszczędziłam sporo pieniędzy i mam poczucie, że przypadek został omówiony kompleksowo. Ponadto sama rozmowa super sympatyczna. Gorąco polecam!
Tomek EF
Tomek EF
2024-01-18
Skorzystałem z porady p. Mateusza w zakresie przecieku w piwnicy na styku budynku z podjazdem. Uzyskałem bardzo wyczerpujące i fachowe doradztwo oraz informację o sposobie naprawy. Po prawie 2 latach walki z wodą pod posadzką jest nadzieja że problem zostanie wreszcie rozwiązany. Zaproponowana metoda ma znacznie większy sens niż to co proponują wykonawcy. Miło wreszcie porozmawiać z fachowcem, który wie o czym mówi, czego niestety nie można powiedzieć o większości wykonawców i projektantów. Nie do przecenienia są materiały, które przygotował i opublikował p. Mateusz m.in. na Youtubie, dzieląc się swoim doświadczeniem w zakresie izolacji budynków -- w zasadzie jedyne tak szczegółowe i przystępne dostępnie publicznie.
Krzysztof Abramczyk
Krzysztof Abramczyk
2023-12-28
Bardzo polecam. Słychać bardzo duże doświadczenie Pana Mateusza. Bardzo przystępnie dla laika wyjaśnienie obecnego stanu, problemu i potencjalnych rozwiązań przez sam telefon i email.
Przemek lewy
Przemek lewy
2023-11-23
Witam chciałbym wszystkim polecić Pana Mateusza. Fachowo doradzić w zakresie wilgoci jak i naprawy problemu a także polecił produkty. Rozmowa telefoniczna nie kosztuje dużo a może bardzo pomóc. Polecam także stronę www firmy INBLOCK
Wojciech Taranowski
Wojciech Taranowski
2023-08-11
Bardzo dziękuję za pomoc w rozwiązaniu mojego problemu. Pan Mateusz profesjonalnie przygotował się do rozmowy i omówił niezbędny zakres prac w czasie konsultacji. Po wszystkim dostałem notatkę na maila, która była podsumowaniem poruszanych tematów i planem działań by usunąć problem. Usługa warta swojej ceny, polecam!!!
ww ww
ww ww
2023-07-14
Serdecznie polecam pana Mateusza jako doradcę, od razu widać że mamy doczynienia z profesjonalnym podejściem do klienta. Bez naciagactwa i wymyślania teorii z kosmosu. Pan Mateusz trafnie postawił diagnozę na podstawie zdjęć jakie przesłałem oraz wywiadu jaki ze mną przeprowadził. Mimo wykupionych 30 minut, rozmawialiśmy ponad godzinę. Serdecznie polecam!
Robert Szulczyński
Robert Szulczyński
2023-04-14
Wykupiłem konsultację online i uważam, że to najlepsza decyzja jaką mogłem podjąć. Pan Mateusz od początku do końca wytłumaczył mi jak powinienem naprawić i wykonać izolację poziomą i pionową w starym domu gdzie ściany są postawione na skale granitowej. Wiedza, którą otrzymałem jest nieoceniona. Kompletność informacji wraz z podziałem na etapy, rodzajem zastosowanych materiałów, na co zwrócić uwagę i jak pewne rzeczy wykonać nawet z podanymi dokładnymi wymiarami! Na wszystkie pytania i wątpliwości otrzymałem wyczerpującą odpowiedź. Pan Mateusz jest fachowcem, z którym rozmawia się prostym i zrozumiałym językiem w bardzo miłej atmosferze. Jeżeli ktoś ma wątpliwości czy warto to niech ten komentarz i pozostałe je rozwieje bo koszty związane z popełnieniem błędu na pewno będą większe niż koszt konsultacji. Mając w głowie cały plan od a do z praca jest zdecydowanie przyjemniejsza. Dziękuję i pozdrawiam!
Łukasz Lenczewski
Łukasz Lenczewski
2023-03-24
Serdecznie polecam kontakt do Pana Mateusza...Najlepiej jeszcze na etapie projektowania. Podczas jednej konsultacji dobrał optymalne i indywidualne rozwiązanie problemu uszczelnienia i odwodniania rampy garażowej. Ta jedna konsultacja zaoszczędzi mi w przyszłości wiele problemów. Naprawdę warto!
Krzysztof
Krzysztof
2023-02-03
Zaczęło się od niezobowiązującej odpowiedzi na zwykłego e-maila z pytaniem o sposób pozbycia się wilgoci z garażu - pan Mateusz po obejrzeniu paru zdjęć poddał w wątpliwość moje wnioski co do przyczyny zawilgocenia i oczywiście od razu trafił w sedno. Zatem wykupiłem konsultację - przecież analogicznie płacimy za konsultację lekarzom i prawnikom, więc dlaczego nie budowlańcom? Zależało mi na tym, aby naprawę przeprowadzić samemu, więc przed konsultacją otrzymałem e-maila z "planem naprawy w wersji Mercedes" i zaproszenie do dyskusji co się da zrobić, a co nie. I tutaj ogromny plus za życiowe podejście. Cytując "Naprawiamy rzeczy, na które mamy wpływ" i tak to wyglądało: jeśli się okazywało, że któregoś punktu planu nie mogę zrealizować, to od razu padała inna propozycja. Podsumowując: wydałem 250pln, a dzięki konsultacji zaoszczędziłem ze 4 tys, bo się okazało, że nie trzeba przeprowadzać naprawy w sposób jaki sugerują "internety". Polecam!
×