Izolacja pozioma Kremem Iniekcyjnym

Wszędzie tam, gdzie ściany są murowane, pojawia się konieczność zabezpieczenia konstrukcji przed podciąganiem kapilarnym wilgoci. Formą takiego zabezpieczenia jest wykonanie izolacji poziomej – czyli zatrzymanie procesu podciągania kapilarnego wilgoci w strukturze muru. Wśród kilku znanych metod wykonywania izolacji poziomych najefektywniejszą pod względem efektów i najbardziej uzasadnioną ekonomicznie jest izolacja pozioma kremem iniekcyjnym, która pozwala na tworzenie izolacji nawet w murach zbyt cienkich do zastosowania innych metod iniekcyjnych.


Kremy Iniekcyjne

Izolacja pozioma w technologii kremu iniekcyjnego jest najmniej wymagającą metodą tworzenia izolacji. Do jej pewnego wykonania wystarczą podstawowe narzędzia, jak np. wiertarka udarowa czy aplikator. Więcej o potrzebnych narzędziach dowiesz się tutaj.

Kremy iniekcyjne wielu producentów są łatwo dostępne. Wśród ich największych zalet znajdują się między innymi:

  • szybkość aplikacji
  • prostota aplikacji – niepotrzebny specjalistyczny sprzęt
  • wiercenie w spoinach, a nie w cegle
  • nie trzeba zamykać muru tymczasowym tynkiem, jak w przypadku iniekcji ciśnieniowej
  • praktycznie zerowe straty na materiale naprawczym
  • aplikacja w mur pełny i mur z pustkami powietrznymi
  • możliwość wykonania przepony nawet na wąskich ściankach działowych


Kalkulator ilości kremu iniekcyjnego

Izolacja pozioma kremem iniekcyjnym nie wymaga specjalistycznej wiedzy i narzędzi. Jeśli chcesz wykonać ją sam wypróbuj nowość Inblock – Kalkulator Ilości Kremu Iniekcyjnego, który w precyzyjny sposób pokaże Ci, ile materiału (kremu) potrzebujesz, jakich wierteł masz użyć i jaką technologię naprawy zastosować, aby efekty były optymalne.


Kremy i narzędzia do izolacji poziomej

Aby sprawnie wykonać izolację poziomą nie potrzebujesz specjalistycznych narzędzi, nie potrzebujesz nawet rozbudowanej wiedzy technicznej. Gotową listę potrzebnych narzędzi, kremu czy nawet rękawic otrzymasz jako wynik w Kalkulatorze ilości kremu iniekcyjnego. Potrzebne materiały możesz od razu zamówić w sklepie Inblock!


Kursy i szkolenia – Izolacja pozioma kremem iniekcyjnym

Jeśli masz wątpliwości czy kalkulator wystarczy do przeprowadzenia procesu tworzenia izolacji poziomej metodą aplikacji kremu iniekcyjnego rozwiej je za pomocą kursu wideo. Kompendium wiedzy technicznej podane w zrozumiałej formie będzie idealnym uzupełnieniem kalkulatora i Twoich chęci.


BAZA WIEDZY:

Lubisz wiedzieć więcej? Interesują Cię tematy związane z Iniekcją Ciśnieniową, naprawą konstrukcji betonowych i elementów konstrukcyjnych? Korzystaj z bazy wiedzy naszych ekspertów i zapisz się do newslettera aby otrzymywać ciekawe wiadomości i powiadomienia o nowych rozwiązaniach wprost od Inblock!

×