Początek drogi

Już w 1988 jako siedmioletni chłopiec bawiłem się w piasku pomagając w budowie domu. W swoim wiaderku nosiłem beton. Byłem też małym operatorem elektrycznej wciągarki, która wciągała taczkę z towarem na kolejne piętra. Kiedy taczka wisiała na linie bez możliwości lądowania na stropie, pracownik na górze bujał taczką i kiedy ta wychylała się i chwilę wisiała nad stropem naciskałem przycisk ze strzałką w dół, popuszczałem linę, dzięki czemu towar lądował na stropie. Praca ta nauczyła mnie odpowiedzialności w wykonywaniu zadań, współpracy i zgrania w zespole. Wspomnienie zapachu świeżego betonu i poczucie wpływu na otaczający mnie świat i tworzenia rzeczy wielkich pozostało ze mną do dziś.

 

Rozwój zawodowy

W roku 1989 budowa się skończyła, nastąpiły też ogromne zmiany na świecie. Trwa nauka, studia i Erasmus w Nantes we Francji. Po kilku etatach w korporacjach dostałem pracę jako Menager ds. iniekcji w MC-Bauchemie i wyjechałem na szkolenie z zakresu naprawy betonu do Niemiec. Tam przypomniałem sobie o dzieciństwie i pracy na budowie. Poznałem nowoczesne materiały budowlane i maszyny do ich aplikacji. Niedługo później już sam projektowałem technologie napraw i szkoliłem wykonawców. Pod koniec 2012 roku zacząłem budować firmę Inblock. Na początku zajmowałem się tylko wykonawstwem. Przez lata realizowałem kontrakty w metrze w Warszawie, na lotnisku w Gdańsku i Łodzi oraz w niezliczonych już garażach czy przejściach podziemnych.

 

 

Nowy content i modele biznesowe

Później zacząłem pisać bloga, kanał na YouTube, zrobiłem anglojęzyczny podcast „Concrete Injection Made Easy”, a teraz sprowadzam i sprzedaję wybraną przez siebie chemię budowlaną, tworzę oprogramowanie dla branży iniekcji na świecie (narzędzia online), projektuję nowe maszyny, konsultuję i doradzam. Inblock – firma wykonawcza za moją sprawą coraz bardziej przeobraża się w firmę innowacyjną i technologiczną. Nawet dobór PKD potwierdza zachodzące zmiany. Wzorem największych światowych koncernów buduję firmę opartą na wielu modelach biznesowych ze sprzedażą online nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

 

Kursy i narzędzia online

Na podstawie wieloletnich już doświadczeń z budowy oraz konsultacji opracowałem dwa kursy wideo, dla osób lubiących brać losy remontu we własne ręce. Albo dla tych, którzy chcą umieć patrzeć wykonawcom na ręce. W kursach tych przekazuję wiedzę o przyczynach uszkodzeń, przebiegu korozji oraz o sposobach naprawy. Wydestylowana wiedza sprawia, że klient – kursant może w bardzo prosty sposób przenieść wiedzę z kursu na własną budowę czy remont. Ustalić przyczyny i zacząć podejmować własne decyzje. Firma Inblock na moich oczach i wraz z moim własnym rozwojem staje się nowoczesnym przedsiębiorstwem umiejącym dostarczać wiedzę i produkty elektroniczne w branży budowlanej i remontowej – branżach tak bardzo offline jak tylko można sobie to wyobrazić.

Kiedy czasem zdarzy mi się spojrzeć wstecz, sam jestem pod wrażeniem ogromu wykonanej pracy, a przecież cały czas mam poczucie, że to dopiero początek i tyle jeszcze do zrobienia. A moja taczka? Nadal jest używana w domu rodzinnym, choć już nie do transportu betonu.

 

 
×