fbpx

Zawilgocony mur z bloczka betonowego

Użycie fundamentowego bloczka betonowego lub sylikatowego ma swoje konsekwencje. Wciąż dostaję telefony i maile ze zdjęciami zalanych lub zawilgoconych ścian piwnic z bloczków betonowych. Budulec ten zupełnie nie jest przystosowany do kontaktu z wodą gruntową. Za to jest silnie porowaty, chłonie wodę, a po dłuższym okresie nasączania po prostu się rozpada.

Mur z bloczka betonowego to nie ściana żelbetowa z wodoszczelnego betonu W8. Różnica widoczna gołym okiem staje się jeszcze bardziej dramatyczna dla wszystkich tych osób, które doświadczają przecieków przez ściany z fundamentowych bloczków betonowych lub sylikatowych. Co zatem różni oba te rozwiązania? Ktoś powie, ściana to ściana. Nic bardziej mylnego. 

Dzień świadomości korozyjnej

Korozja jest istotnym problemem globalnej gospodarki. Korozja zbrojenia i betonu dotyka niemal wszystkich elementów konstrukcji budowlanych. Przykładem poruszanym w dyskusji publicznej związanym z tematem korozji jest zagadnienie bloków z wielkiej płyty.

zbrojenie płyty fundamentowej konstrukcji garażu podziemnego

Realizacją konstrukcji betonu wodoszczelnego zajmuje się co najmniej kilka oddzielnych podmiotów, które działają niezależnie, a ich zakresy obowiązków uzupełniają się. W teorii to idealne połączenie wiedzy i doświadczeń różnych ludzi, firm i ich specjalizacji. 

Dlaczego jednak tak często podziemna konstrukcja żelbetowa o nazwie biała wanna przecieka? Skąd biorą się błędy zarówno na etapie projektowania jak i realizacji? 

Posadzka betonowa w garażu - rodzaje i uszkodzenia

Niby prosty temat, posadzka betonowa to posadzka i tyle... Artykuł ten ma za zadanie zebrać w całość tematykę uszkodzeń i napraw posadzek. Zagadnienia te już od 3 lat przewijają się na blogu. To będzie swoista nawigacja, bo wszędzie tam, gdzie problem już był omawiany, pojawi się link do właściwego tekstu. Ale najpierw trzeba ustalić z jakiego rodzaju posadzką mamy do czynienia na danym garażu, bo to ustawia nam cały tok rozumowania...

Żywica epoksydowa i żywica poliuretanowa do iniekcji rys

Ten artykuł jest w zasadzie przetłumaczonym transkryptem 14 odcinka mojego podcastu pod tytułem "Epoxy vs. Polyurethane Crack Injection - how to choose?"

W związku z tym, że rysy możemy naprawiać, i faktycznie naprawiamy głównie dwoma rodzajami żywic, chciałem się przyjrzeć metodologii podejmowania decyzji wyboru pomiędzy żywicą poliuretanową, a żywicą epoksydową. W tym artykule porównujemy zatem żywicę poliuretanową PU z żywicą epoksydową EP. Przyjrzymy się głównym podobieństwom i kluczowym różnicom oraz temu, które kiedy są najczęściej używane. W artykule posiłkuję się również moimi doświadczeniami przy użyciu obu tych materiałów naprawczych. 

Dobór żywicy iniekcyjnej

Wszelkie spotkania, rozmowy, a ostatnio mój podcast pt:"Concrete Injection Made Easy" wskazuje, że rynek budowlany nadal boryka sie z trudnością właściwego wyboru materiału naprawczego. Z jednej strony producenci prześcigają się w opracowywaniu i dostarczaniu nowoczesnych produktów, ale z drugiej wiele trudności na budowach można rozwiązać używając różnorodnych materiałów. Technologia iniekcji ciśnieniowej jest różnorodna i daje wykonawcom szerokie pole do podejmowania dycyzji i realizacji. Mamy sześć głównych rodzajów materiałów do iniekcji i każdy opracowany został do aplikacji w określonej sytuacji. Który z nich jest odpowiedni dla Ciebie właśnie teraz? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. A przecież skoro naprawiać… to prawidłowo. Znajomość tabeli zamieszczonej poniżej pozala na rozeznanie się w sytuacji. I na podejmowanie właściwych, odpowiedzialnych decyzji.

najnowsze artykuły

najczęściej czytane

Bez nazwy 1

This Free PDF Checklist Reveals a 7-Question Methodology

you can use today to increase your effectiveness and build a personal brand.

This free Calc helps you

to drill right for the first time and tells you the drill length

These 6 core principles automate my crack injection business
It's your turn now.

 

Pobierz ten kalkulator iniekcji rys

i licz zamiast działać na wyczucie

Pobierz ten kalkulator iniekcji przerw roboczych

i licz zamiast działać na wyczucie

Inblock sp. z o.o.

02-001 Warszawa

Al. Jerozolimskie 85/6b

tel. +48 503 809 898

NIP 701-039-26-72

KRS 0000473003; SĄD REJONOWY DLA M. ST. WARSZAWY W WARSZAWIE, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Wysokość kapitału zakładowego: 50 000 PLN wpłacony w całości.

Mapy Google

Zamknij

Ta strona uzywa plików cookies aby zapewnić poprawne jej funkcjonowanie Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj naszą Politykę prywatności.

Akceptuję pliki cookies od tej witryny.

"