Iniekcja ciśnieniowa

Jeśli znalazłeś się na tej stornie, ponieważ borykasz się z przeciekami wody, to dobrze trafiłeś. 

Na wstępnie chciałem Cię uspokoić. Pomimo tego, z jak wielu miejsc woda aktualnie wycieka (skala przecieków i uszkodzeń) i jak bardzo sytuacja wydaje Ci się skomplikowana to wiedz, że tak naprawdę przecieków (rodzajów) jest tylko kilka i możemy nad nimi zapanować. 

Dysponujemy technologią, wiedzą i sprzętem, które to pozwalają nam usunąć przecieki, każdy po kolei. Wszystko to w ramach technologii  iniekcji ciśnieniowej , dostosowując takie parametry jak: 

 • czas reakcji żywicy
 • lepkość żywicy
 • rodzaj pompy iniekcyjnej i sprzętu  
 • rodzaj bazy materiałowej materiałów naprawczych – poliuretan, akryl, epoksyd  
 • miejsca, kąty, głębokości i średnice wiercenia otworów 

Tak więc jest problem? Jest i rozwiazanie!  

Pamiętaj! Istnieje tylko kilka rodzajów przecieków do konstrukcji

A więc daje się nad tym zapanować!

I jeszcze jedno. W tym miejscu podaję Ci moją ulubioną klasyfikację iniekcji ze względu na miejsce podania żywicy, zorientuj się nieco w sytuacji.  

iniekcja ciśnieniowa pozwala na wprowadzenie np. żywicy iniekcyjnej do wnętrza pęknięcia czy ukrytej wewnątrz konstrukcji pustej przestrzeni. Wypełnienie pozwala na uszczelnienie lub wzmocnienie danego elementu. Wszystko zależy od celu jaki chcemy osiągnąć. Iniekcja jest również sposobem na wykonanie izolacji pionowej tzw. kurtyny kiedy nie ma szans na odkopanie ściany. Zastosowań technologii jest mnóstwo. Jest to zdecydowanie bardzo różnorodna technologia. Nawet podobne sytuacje na budowie nie zawsze oznaczają taki sam sposób naprawy. Więcej informacji o  iniekcji ciśnieniowej , nowych rozwiązaniach i ciekawostkach ze świata w moim blogu oraz anglojęzycznym podcascie pt. „Concrete Injections Made Easy”.

iniekcja ciśnieniowa to sposób naprawy konstrukcji, który umożliwia prowadzenie naprawy dokładnie tam, gdzie jest ono potrzebne. Używając nowoczesnych materiałów naprawczych i ciśnienia z pompy możemy wpompować żywicę nawet w tak drobne uszkodzenie jak ryska w betonie. I zamiast odkopywać garaż podziemny czy tunel pod miastem, możemy przeprowadzić naprawę od wewnątrz.

Hasło iniekcja ciśnieniowa ma wiele odmian, można ją wieć poklasyfikować w zależności od doboru materiału naprawczego, rodzaju pakera iniekcyjnego, czy miejsca podawania materiału naprawczego. Już dzięki temu zapewne domyślisz się, o jakim rodzaju naprawy możemy rozmawiać. Podział ten ustawia nam całe spojrzenie na arsenał potencjału naprawczego branży  iniekcji ciśnieniowej . 

Poniżej wymienię Ci kilka najczęstszych rodzajów przecieków i wskażę podstrony mojego Bloga, na których opisałem rozwiązania oraz relacje z podobnych do Twojej sytuacji. Znajdziesz tam również dane kontaktowe aby umówić się na wizję lokalną i termin naprawy. 

A więc zaczynamy!

Najczęstsze rodzaje nieszczelności konstrukcji

Jeśli więc masz problem z przeciekiem, to kliknięcie w wybrany tematycznie poniższy link, przeniesie Cię do właściwego artykułu. W każdym z nich znajduje sie opis naprawy i mój adres, abyśmy mogli się spotkać i umówić termin wykonania uszczelnienia.  

uszczelnienie dylatacji konstrukcyjnej

uszczelnienie rysy w betonie

uszczelnienie styku roboczego oddzielnych elementów betonu – np płyta denna i ściana

uszczelnienie przecieku przez mur ceglany

odbudowa izolacji poziomej w murze

uszczelnienie przejścia technologicznego np. rury przez ścianę 

Każde uszkodzenie może występować na garażu lub przejściu podziemnym, a nawet w czymś tak niepozornym jak szyb windy.  

A gdzie znajduje się Twój przeciek?

Jeśli jednak czegoś nie wymieniłem, wejdź proszę na podstonę mojego bloga i wpisz to hasło w pole wyszukiwania. Jeśli nadal nic, to pisz maila. Ustalimy  jak mogę Ci pomóc!

Rekomendacje

INIEKCJA POZWALA ZAOSZCZĘDZIĆ TWÓJ CZAS I PIENIĄDZE

uszczelnia i wzmacnia

eliminuje przyczyny i skutki

bez wyłączania obiektu z użytku

Gdzie stosujemy?

Uszczelnienia i naprawy w technologii iniekcji mogą być przeprowadzane we wnętrzu większości budynków, w szczególności w ich częściach podziemnych (parkingi galerii handlowych i budynków mieszkalnych, hale magazynowe, czy budynki użyteczności publicznej) narażonych na oddziaływanie wód gruntowych. Naprawę i uszczelnienie można wykonywać również na obiektach z dostępem jedynie od zewnątrz (silosy, zbiorniki).

Dzięki niskiej inwazyjności technologii możliwe jest prowadzenie prac, bez konieczności wyłączenia obiektu z użytkowania. Niska emisji hałasu, czy pyłów umożliwia prowadzenie napraw pod obciążeniem ruchu, np. w garażu podziemnym. (z minimalnym wpływem na otoczenie). Rozumiemy biznes i potrzeby naszych Klientów. Niski stopień uciążliwości prac jest kluczem do współpracy. W razie konieczności używamy żywic wiążących w zaledwie kilka minut.

Gdzie stosujemy?

Iniekcja jest jedną z mniej inwazyjnych metod naprawy żelbetowych ścian i stropów, ze względu na:

 • Uniknięcie rozbiórki, czy wyburzenia, rozkuwania uszkodzonego elementu;
 • Niski stopień uciążliwości prac
 • Niski poziom zapylenia i hałasu podczas wykonawstwa
 • Możliwość prowadzenia prac etapami (nie zachodzi potrzeba wyłączania z użycia całego budynku jednocześnie
 • Duża trwałość i niezawodność naprawy
 • Możliwość dostosowania i łatwej modyfikacji właściwości materiału naprawczego i technologii do uszkodzeń w trakcie trwania prac naprawczych – np. czasu reakcji wiązania żywicy iniekcyjnej, poziomu zwiększania objętości czy wytrzymałości
 • Iniekcja ciśnieniowa jako sposób naprawy konstrukcji jest globalne wykorzystywana – przemawia za nią statystyka i skuteczność stosowania

CZYM JEST INIEKCJA CIŚNIENIOWA?

Technologia  iniekcji ciśnieniowej polega na wtłoczeniu odpowiednio dobranego iniektu poprzez pakery iniekcyjne do otworów w konstrukcji. Stąd materiał rozprzestrzenia się w pustkach, kawernach, rysach czy spękaniach naprawianego elementu. Efekt naprawy uzyskuje się dzięki właściwościom iniektu po jego związaniu.

Iniekcja jest technologią bezinwazyjną, która pozwala na eliminację przyczyn i skutków problemu bez konieczności rozbiórki elementów konstrukcji budowlanych, prowadzenia trudnych i uciążliwych robót ziemnych czy konieczności wyłączania naprawianych obiektów z eksploatacji.

Wyróżniamy iniekcję: niskociśnieniową, średniociśnieniową i wysokociśnieniową.

×