INIEKCJA CIŚNIENIOWA

Opublikowano: 29 października 2016 Czas czytania: 3 minuty

 

Jeśli znalazłeś się na tej stornie, ponieważ borykasz się z przeciekami wody, to dobrze trafiłeś. 

Na wstępnie chciałem Cię uspokoić. Pomimo tego, z jak wielu miejsc woda aktualnie wycieka (skala przecieków i uszkodzeń) i jak bardzo sytuacja wydaje Ci się skomplikowana to wiedz, że tak naprawdę przecieków (rodzajów) jest tylko kilka i możemy nad nimi zapanować. 

Dysponujemy technologią, wiedzą i sprzętem, które to pozwalają nam usunąć przecieki, każdy po kolei. Wszystko to w ramach technologii iniekcji ciśnieniowej, dostosowując takie parametry jak: 

 

  • czas reakcji żywicy
  • lepkość żywicy
  • rodzaj pompy iniekcyjnej i sprzętu  
  • rodzaj bazy materiałowej materiałów naprawczych – poliuretan, akryl, epoksyd  
  • miejsca, kąty, głębokości i średnice wiercenia otworów 

Tak więc jest problem? Jest i rozwiazanie!  

Pamiętaj! Istnieje tylko kilka rodzajów przecieków do konstrukcji

A więc daje się nad tym zapanować!

I jeszcze jedno. W tym miejscu podaję Ci moją ulubioną klasyfikację iniekcji ze względu na miejsce podania żywicy, zorientuj się nieco w sytuacji.  

Iniekcja ciśnieniowa pozwala na wprowadzenie np. żywicy iniekcyjnej do wnętrza pęknięcia czy ukrytej wewnątrz konstrukcji pustej przestrzeni. Wypełnienie pozwala na uszczelnienie lub wzmocnienie danego elementu. Wszystko zależy od celu jaki chcemy osiągnąć. Iniekcja jest również sposobem na wykonanie izolacji pionowej tzw. kurtyny kiedy nie ma szans na odkopanie ściany. Zastosowań technologii jest mnóstwo. Jest to zdecydowanie bardzo różnorodna technologia. Nawet podobne sytuacje na budowie nie zawsze oznaczają taki sam sposób naprawy. Więcej informacji o iniekcji ciśnieniowej, nowych rozwiązaniach i ciekawostkach ze świata w moim blogu oraz anglojęzycznym podcascie pt. „Concrete Injections Made Easy”.

Iniekcja ciśnieniowa to sposób naprawy konstrukcji, który umożliwia prowadzenie naprawy dokładnie tam, gdzie jest ono potrzebne. Używając nowoczesnych materiałów naprawczych i ciśnienia z pompy możemy wpompować żywicę nawet w tak drobne uszkodzenie jak ryska w betonie. I zamiast odkopywać garaż podziemny czy tunel pod miastem, możemy przeprowadzić naprawę od wewnątrz.

Hasło iniekcja ciśnieniowa ma wiele odmian, można ją wieć poklasyfikować w zależności od doboru materiału naprawczego, rodzaju pakera iniekcyjnego, czy miejsca podawania materiału naprawczego. Już dzięki temu zapewne domyślisz się, o jakim rodzaju naprawy możemy rozmawiać. Podział ten ustawia nam całe spojrzenie na arsenał potencjału naprawczego branży iniekcji ciśnieniowej

Poniżej wymienię Ci kilka najczęstszych rodzajów przecieków i wskażę podstrony mojego Bloga, na których opisałem rozwiązania oraz relacje z podobnych do Twojej sytuacji. Znajdziesz tam również dane kontaktowe aby umówić się na wizję lokalną i termin naprawy. 

A więc zaczynamy!

Najczęstsze rodzaje nieszczelności konstrukcji

Jeśli więc masz problem z przeciekiem, to kliknięcie w wybrany tematycznie poniższy link, przeniesie Cię do właściwego artykułu. W każdym z nich znajduje sie opis naprawy i mój adres, abyśmy mogli się spotkać i umówić termin wykonania uszczelnienia.  

 

uszczelnienie dylatacji konstrukcyjnej

uszczelnienie rysy w betonie

uszczelnienie styku roboczego oddzielnych elementów betonu – np płyta denna i ściana

uszczelnienie przecieku przez mur ceglany

odbudowa izolacji poziomej w murze

uszczelnienie przejścia technologicznego np. rury przez ścianę 

 

Każde uszkodzenie może występować na garażu lub przejściu podziemnym, a nawet w czymś tak niepozornym jak szyb windy.  

A gdzie znajduje się Twój przeciek?

Jeśli jednak czegoś nie wymieniłem, wejdź proszę na podstonę mojego bloga i wpisz to hasło w pole wyszukiwania. Jeśli nadal nic, to pisz maila. Ustalimy  jak mogę Ci pomóc!

  

Rekomendacje

Referencje od managera z firmy Agmet 

 

Dodaj komentarz

×