Jak uszczelnić dylatację konstrukcyjną – wywiad z Dennisem Wagner

Opublikowano: 21 maja 2020 Czas czytania: 3 minuty

W dzisiejszym odcinku podcastu Concrete Injection Made Easy omawiam uszczelnianie dylatacji z moim gościem Dennisem Wagnerem, kierownikiem ds. Produktów do iniekcji w firmie Normet. Podczas rozmowy przyglądamy się typowemu problemowi, który jest zwykle spowodowany błędami przy instalacji taśm uszczelniających, a mianowicie nieszczelnymi dylatacjami konstrukcyjnymi.

Jeśli chodzi o iniekcję żywicy w celu uszczelnienia dylatacji, mamy trzy opcje miejsc podania żywicy iniekcyjnej: pierwsza to iniekcja do wnętrza konstrukcji czyli tam gdzie taśma jest zabetonowana aby doszczelnić i uzupełnić pustki pomiędzy uchwytem taśmy a betonem. Druga to iniekcja żywicy między elementy konstrukcji, czyli do samej dylatacji. I trzecia – iniekcja poza konstrukcję w grunt przyległy. I tu już mówimy o iniekcji kurtynowej.
Kluczowe znaczenie ma znalezienie odpowiedzi na pytanie kiedy stosować które rozwiązanie przed przystąpieniem do naprawy wycieku.

Dzisiejszy odcinek podcasu zawiera kluczowe wskazówki i porady, które pomogą Ci wybrać właściwą metodę uszczelnienia nieszczelnej dylatacji. Ten wywiad jest świetną rozmową z ekspertem od iniekcji.

Sealing Expansion Joints with Dennis Wagner of Normet

 

Kiedy zaprosiłem Dennisa do tego odcinek podcastu, natychmiast zadał mi kilka pytań technicznych podczas naszej pierwszej rozmowy telefonicznej.
Pamiętam, że pomyślałem że będzie dobrze, ponieważ zazwyczaj sam zadaję podobne pytania moim klientom!
W naszej rozmowie omówimy, jakie pytania należy zadać i jakie informacje należy zebrać, aby dostosować technologię iniekcji ciśnieniowej do sytuacji na placu budowy.

Od samego początku było dla mnie jasne, że Dennis będzie w stanie przeanalizować kilka różnych scenariuszy dokładnie tak, jakbyśmy stali razem na placu budowy, w garażu lub przejściu podziemnym.

Krótko mówiąc, wyobraź sobie, że jesteś pod przeciekającą dylatacją. Co robisz, aby określić technologię uszczelniania wycieków? Jakie masz opcje?
W tej rozmowie analizujemy możliwości uszkodzenia taśm dylatacyjnych i zapewniamy odpowiednie sposoby przeprowadzenia naprawy.
Mówimy o uszczelnieniu poprzez wypełnienie plastyczne i pęczniejące dopasowujące się do kształtów wnętrza dylatacji i porównujemy to z uszczelnieniem poprzez adhezję żeli akrylowych do betonu.
Który rodzaj uszczelnienia jest lepszy? A może potrzebujesz obu?
Jeśli chcesz podsumować i utrwalić swoją wiedzę, posłuchaj Dennisa Wagnera z Normet już teraz!

Z tego odcinka dowiesz się:

  • Jakie są najczęstsze przyczyny nieszczelności dylatacji
  • Gdzie zwykle instalowane są taśmy izolacyjne?
  • Co zrobić, jeśli okaże się, że taśmy izolacyjnej nie ma w ogóle
  • Jakie są trzy ogólne podejścia do uszczelniania dylatacji.
  • Która z metod iniekcji oznacza większe zużycie żywicy.
  • Jakiej żywicy używamy do uszczelniania dylatacji.
  • Jak sprawić, by żywica miała lepsze parametry.
  • Dlaczego warto korzystać z otwartych pakerów iniekcyjnych.
  • Co zrobić, jeśli nie wiesz, co robić.

O dzisiejszym gościu podcastu

Dennis Wagner jest menedżerem produktu ds. Iniekcji (GCCT – Ground Control and Construction Technologies) w Normet Group.

Posiada udokumentowane doświadczenie w branży budowlanej. Pracował w kilku koncernach w naszej branży. Z oczywistych powodów dało mu to okazję do zebrania większego doświadczenia i porównania rozwiązań zaproponowanych w różnych środowiskach. jego ogromną zaletą są także spotkania z ludźmi z nieco innych środowisk.

Wszystko to sprawia, że ​​Dennis jest ekspertem. Doskonale wie, jakie działania mogą przynieść określone rezultaty. Ale przede wszystkim rozumie, że bez gromadzenia informacji wszelkie działania będą bezużyteczne.

Jeśli chcesz poznać Dennisa, możesz po prostu skontaktować się z nim na LinkedIn. Proszę wspomnieć w swoim zaproszeniu, że słyszałeś ten wywiad.

Sealing Expansion Joints with Dennis Wagner of Normet

 

Zostaw proszę swój komentarz pod tym artykułem lub ocenę podcastu w iTunes. Zapewniam, że czytam wszystkie komentarze. Pomagają mi one w przygotowaniu kolejnych ciekawych wywiadów.  

Dodaj komentarz

×