Poprawa człowieczego losu – życzenia świąteczne dla Państwa

Opublikowano: 23 grudnia 2017 Czas czytania: 2 minuty

Kilka dni temu zastanawiałem się nad treścią życzeń świąteczno – noworocznych. Ważne aby nie zabrzmiały w sposób zbyt tradycyjny. Słowem, chciałem uniknąć życzenia naszym obecnym i przyszłym klientom wszystkiego naj z okazji… bo prawdopodobnie nikt by ich nie doczytał. 

I tak się składa, że w tym roku mam ciekawą historię, w którą śmiało mogę opakować swoje życzenia. Niedawno jechałem z synem ul. Radzymińską w kierunku centrum Warszawy. Budynek po lewej stronie, pod nr 150 ma na ścianie ogromny mural z hasłem „CZŁOWIECZY LOS”. Zdjęcie z Google Maps street view powinno wielu z Was przypomnieć to miejsce. 

 

zdjęcie ulicy z Google Street View 

 

Akurat rozmawialiśmy o wyścigu szczurów, o chęci zdobycia sławy, kariery, pieniędzy i świata całego przez wielu ludzi. I ci właśnie ludzie nie zauważają się nawzajem. Ganiają w labiryncie korytarzy bez umiejętności spojrzenia na swoje życie z lotu ptaka. Wydaje nam się ciągle. że jesteśmy tacy sprytni, ale na sam koniec okazuje się, że wszyscy nadal w tych korytarzach życia uwięzieni pozostajemy. Wspomniałem też synowi o grze „Cashflow”, której zadaniem nadrzędnym jest pokazanie graczowi, że koniecznie musi nauczyć się spojrzenia z wyższej perspektywy, aby móc wyrwać się z wyścigu szczurów.  

I w tym momencie mijaliśmy ów mural, pada oczywiste pytanie o jego przekaz. Wplatam zatem w swoją wypowiedź sens obrazu. Syn pyta kim wg mnie samego jestem. Raczej owcą czy raczej wilkiem… Odpowiedziałem, że nie chcę być owcą z tego obrazka, nie chcę być również wilkiem i że bardzo byłoby mi źle z tym, gdybym za takiego przez kogokolwiek był wzięty. Mówię o tym, że ludzie bywają nawzajem dla siebie jak wilki prowadzące innych na manowce. Po wytłumaczeniu słowa manowce zdałem sobie sprawę, że oto mam życzenia dla wszystkich współpracowników. 

Ta rodzinna rozmowa w samochodzie, z dzieckiem, dała więcej sensownych przemysleń niż kilka poprzednich prób pisania zgrabnych tekstów.  

W bieganinie życia, kiedy to wydaje się nam, że aby ktoś mógł być WIN, inni zdecydowanie muszą być LOOSE, zauważmy w otaczających nas ludziach ludzi. Tego właśnie wszystkim Państwu życzę na te święta i nadchodzący rok 2018.

 

 

Dodaj komentarz

×