Rozwiń swoją działalność z uszczelniania przecieków do podnoszenia płyt betonowych

Opublikowano: 15 lipca 2020 Czas czytania: 4 minuty

Być może zadajesz sobie pytanie, co zrobić, aby przedostać się do większego biznesu w branży iniekcji – a mianowicie do podnoszenia płyt betonowych lub innych ważnych prac geotechnicznych. Wielu z was może prowadzić firmy lub mieć doświadczenie w pracy z uszczelnieniami, wypełnianiem spoin i instalacją membran. Ale większe projekty geotechniczne są, jak mówi mój gość Jim Spiegel z Alchemy Spetec, „zupełnie inną kategorią”.

W tym odcinku podcastu razem z Jimem zajmujemy się różnicami między iniekcją ciśnieniową w celu uszczelnienia i zatrzymywania przecieków, a prawdziwymi projektami geotechnicznymi, takimi jak podnoszenie części konstrukcji, która osiada w gruncie. 

Omawiamy ten temat na kilku różnych poziomach: technicznym, biznesowym i marketingowym.

Jim Spiegel podkreśla, że każdy, kto chce dokonać udanej ekspansji w dziedzinie geotechniki, potrzebuje odpowiedniego szkolenia, odpowiednich żywic, odpowiedniego sprzętu i musi postępować zgodnie z instrukcjami.

W tym momencie osobiście mogę być bardzo podobny do Ciebie, ponieważ poważnie myślę o rozszerzeniu mojej jeszcze raczkującej działalności w zakresie iniekcji w grunt w celu podnoszenia płyt czy stabilizacji gruntu i innych prac geotechnicznych przy użyciu lanc iniekcyjnych.

 W tej chwili około 90 procent mojej firmy zajmuje się iniekcją ciśnieniową w celu uszczelniania przecieków i pokrewnymi pracami. Zdecydowanie chciałbym spróbować czegoś większego.

Moja rozmowa z Jimem naprawdę otworzyła mi oczy na tajniki ekspansji firmy zajmującej się iniekcją i naprawą betonu do podnoszenia płyt i innych dużych projektów geotechnicznych.

Tym bardziej, że ostatnio otrzymałem kilka zapytań dotyczących podniesienia podłóg i stabilizacji gruntu. Ludzie przesyłają mi zdjęcia podłóg w swoich domach i magazynach, które osiadły kilka centymetrów. 

Przyczyny tych szkód są różne, ale częstym powodem jest wzrost i opadanie poziomu wód gruntowych. Informacje w tej rozmowie na pewno będą pomocne w  rozwijaniu działalności w tym zakresie.

Z odcinka # 008 podcastu Concrete Injection Made Easy dowiesz się:

  • Podnoszenie posadzek a uszczelnianie przecieków: jaka jest różnica?
  • Co potrzeba, aby rozwinąć firmę zajmującą się uszczelnianiem przecieków w podnoszenie betonu
  • Gospodarz podcastu Injection Connection – Jim Spiegel
  • Sytuacja związana z Covid-19 w naszym biznesie w USA

Zaprosiłem Jima do rozmowy o tym, jak zakłądał podcast zatytułowany: „Injection Connection”. W końcu żaden z naszych programów do niedawna nie był dostępny.

Mówimy nie tylko o podcastie i jego celu, ale o samym biznesie i sytuacji związanej z koronawirusem.

Dziejszy gość programu Concrete Injection Made Easy: Jim Spiegel

Jim pracuje w branży od kilkunastu lat, chociaż, jak przyznaje w dzieciństwie, nigdy nie marzył o byciu inżynierem sprzedaży chemii budowlanej. Jednak jego umysł techniczny i konsekwentne poszukiwanie swojego miejsca w życiu doprowadziły go do zakorzenienia w branży iniekcji ciśnieniowej. Jak mówi: „Tak właśnie osiadłem w świecie iniekcji ciśnieniowej”. I to dobrze, ponieważ dzięki temu wszyscy mamy świetny podcast, a firma, w której pracuje, może pochwalić się posiadaniem w zespole osoby, która ma niezwykle szeroką wiedzę o otaczającym go świecie. I jest to sprawa najwyższej wagi dla menedżera.

Jeśli chcesz skontaktować się z Jimem, jest to link do jego konta na LinkedIn. Proszę wspomnieć, że usłyszałeś o nim w podcaście w w zaproszeniu.

Mateusz Furs – Oto moje DLACZEGO:

Zawsze wierzyłem, że możemy dłużej korzystać z już istniejących rzeczy. Zawsze starałem się raczej naprawiać i nadawać im nowe znaczenie. Przypomnijmy sobie z jaką dumą patrzymy na odnowioną starą kamienicę – rozumiesz mnie?

Robię podcast głównie po to, aby ludzie uznali technologię wtrysku za godną zaufania. Gdy więcej osób zobaczy te rozwiązania, rynek będzie się powiększał. Można tego dokonać jedynie poprzez transfer wiedzy. Dzięki temu wykonawcy zrobią swoją pracę na najwyższym możliwym poziomie. Zwiększone zaufanie do iniekcji zwiększy rynek i nie będziemy walczyć o czyjeś zamówienia po niższych cenach.

Bardzo podobne zdanie na ten temat ma mój gość. Ale nie będę tu przytaczał jego słów – możesz ich wysłuchać w 8 już odcinku podcastu Concrete Injection Made Easy pod tytułem: „Expand Your Leak Sealing Business Into Concrete Slab Lifting”

Dodaj komentarz

×