To iniekcja i to iniekcja?

Opublikowano: 26 maja 2018 Czas czytania: 3 minuty

Ta sama nazwa produktu, a jakość inna. Usługa, ale wykonanie odmienne. Wino doskonałe i berbelucha. Jesteś zadowolony z obsługi, albo po prostu wiesz, że nigdy więcej w tej restauracji. Wszystko co ludzie robią, może być wykonane tak lub inaczej, lepiej lub gorzej. Czujesz inspirację lub irytację.

Dobra wiadomość jest taka, że masz wybór. To właśnie Ty wybierasz usługodawcę. Dokonujesz wyboru, który przyniesie określone rezultaty. Jeśli Twoim rezultatem jest niezadowolenie i brak wiary w to, że dana technologia iniekcji ciśnieniowej działa, to znaczy, że dokonałeś wcześniej niewłaściwego wyboru.  

Iniekcja rys – powszechna naprawa 

Najczęściej rozmawiamy z klientami o iniekcji rys w stropie. Jest to popularny sposób uszczelnienia konstrukcji i wielu wykonawców świadczy tę usługę. Oczywiście z różnymi rezultatami.   

Możliwe przyczyny nieudanej iniekcji rys 

  • otwory w betonie – odległość i kąt względem rysy lub prostopadłe w rysę 
  • gęsta żywica, która nie wpływa w rysę 
  • zbyt wysokie ciśnienie pracy prowadzące do kolejnych pęknięć betonu 
  • zbyt mała ilość otworów na 1 metr rysy 
  • sposób przygotowania betonu do iniekcji 
Rysa w przyczółku mostu autostrady A4

Zdjęcie przedstawia ponad 3 metrową rysę w przyczółku obiektu mostowego o grubości ok 80 cm. Jak widać, wykonano zaledwie 4 otwory i zainstalowano tyleż pakerów iniekcyjnych z maszynowo dokręconymi kalamitkami szpiczastymi. 11 sierpnia 2015, budowa autostrady A4 okolice miejscowości Białobrzegi. Ktoś wykonał taką pracę dostarczając komuś innemu określony rezultat. Albo inaczej – ktoś udawał, że robi, a ktoś inny udawał, że sprawdza. Ciekawe czy jeszcze ktoś inny udawał, że płaci?

Na przestrzeni ponad pięciu lat prowadzenia firmy wiele razy słyszałem: „mimo że inni oferenci technologię naprawy nazywają tak samo jak ja, robią zupełnie inną robotę”. Słowem – dostarczają inne rezultaty.  

Kiedyś zastanawiałem się jak to możliwe, przecież wszyscy robimy iniekcję tak samo… Okazało się jednak, że nie tak samo. Po odbytym szkoleniu w Niemczech i wielu godzinach na budowach pod okiem szkoleniowców, nie zdawałem sobie sprawy z tego, że prace można prowadzić inaczej. Iniekcyjne dobre praktyki przesiąknęły mnie od samego początku. To co widzę na niektórych budowach, przeraża mnie. 

 

Poznawaj

Rzecz w tym, że dopóki nie doświadczysz różnicy pomiędzy wykonaniem fatalnym a doskonałym, nie wiesz nawet, że może być lepiej. Tamtem zły rezultat jest całym twoim światem. Później jest tak jak z winem. Nie masz pojęcia jak do tej pory mogłeś pić tamto świństwo. 

Wystarczy jedno nowe lepsze doznanie, aby zmienić swój punkt widzenia, zrozumieć różnicę. Dotyczy to zarówno wizyty w restauracji, podróży pierwszą klasą, czy współpracy ze specjalistami w technice napraw iniekcyjnych.  

Życzę każdemu, aby w każdym aspekcie życia odnalazł swoje produkty i usługi z wysokiej półki.  

  

Masz pytania? Pisz na adreskontakt@inblock.com.pl

mgr inż. Mateusz Furs

manager ds. iniekcji

Dodaj komentarz

×