fbpx

Całkiem niedawno skończyliśmy pracę w kamienicy przy ul. Foksal w Warszawie. Zajmowaliśmy się oczywiście wykonaniem uszczelnienia piwnicznych ścian obiektu. W poprzednich  artykułach opisywałem sposób wykonania izolacji poziomej oraz umiejscowienie przepony względem izolacji pionowej.

Paradoks opieki nad obiektami

Zalana elewacja kamienicy Jednak czym innym jest skrupulatne wykonanie izolacji w technologii iniekcji ciśnieniowej, a zupełnie inną sprawą elementarne wręcz zabezpieczenia konstrukcji przed zalewaniem (a właściwie ich brak). Kilka budynków dalej, na tej samej ulicy, podczas spaceru w deszczu, natknąłem się na nieszczelną rynnę i całkowicie zalaną ścianę frontową kamienicy. Sama elewacja, już zniszczona, nosi ślady wieloletniego zalewania. Niestety nikt się tym nie zajmuje. 

Paradoksem jest fakt, że jednym obiektom pozwala się w ten sposób niszczeć, na innych nazbyt skrupulatni inspektorzy widzą przecieki nawet tam, gdzie ich nie ma.  

Tylko wielkie sprawy, miliony

Za kilka lat oglądana przeze mnie kamienica stanie się czyjąś własnością i nagle okaże się, że ściany należy uszczelnić, elewację naprawić, a mury wzmocnić. Powstanie bardzo dokładny i fachowo opisany program naprawczy. Na naradach koordynacyjnych ktoś usłyszy mądre przemowy o sposobach i technologiach napraw takich uszkodzeń. Szkoda tylko, że dziś nikt odpowiedzialny za ten obiekt nic nie robi w tej sprawie. Bo dziś właśnie niewielkim kosztem można by uszczelnić rynnę i tym samym przedłużyć żywotność frontowej ściany obiektu. A tego niewielkiego trudu naprawy rynny brakuje. Czekamy na sposobność zrobienia „prawdziwego” remontu za prawdziwe pieniądze. Wydaje się, że nie robimy nic małego, nawet w totolotka gramy tylko dla milionów złotych w kumulacji.  

Masz pytania? Pisz na adres     Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

mgr inż. Mateusz Furs

manager ds. iniekcji

Inblock sp. z o.o.

 

najnowsze artykuły

najczęściej czytane

Bez nazwy 1

This Free PDF Checklist Reveals a 7-Question Methodology

you can use today to increase your effectiveness and build a personal brand.

This free Calc helps you

to drill right for the first time and tells you the drill length

These 6 core principles automate my crack injection business
It's your turn now.

 

Pobierz ten kalkulator wiercenia do iniekcji rys

i licz zamiast działać na wyczucie

Pobierz ten kalkulator wiercenia przerw roboczych

i policz gdzie zacząć wiercić, kąt i długość wiertła

This free Podcast Guest Guide

will accelerate the creation of your personal brand

 

Inblock sp. z o.o.

02-001 Warszawa

Al. Jerozolimskie 85/6b

tel. +48 503 809 898

NIP 701-039-26-72

KRS 0000473003; SĄD REJONOWY DLA M. ST. WARSZAWY W WARSZAWIE, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Wysokość kapitału zakładowego: 50 000 PLN wpłacony w całości.

Mapy Google

Zamknij

Ta strona uzywa plików cookies aby zapewnić poprawne jej funkcjonowanie Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj naszą Politykę prywatności.

Akceptuję pliki cookies od tej witryny.

"