Iniekcja ciśnieniowa

Jeśli znalazłeś się na tej stronie ponieważ borykasz się z przeciekami wody, to dobrze trafiłeś.

Na wstępnie chciałem Cię uspokoić. Pomimo tego, z jak wielu miejsc woda aktualnie wycieka (skala przecieków i uszkodzeń) i jak bardzo sytuacja wydaje Ci się skomplikowana to wiedz, że tak naprawdę przecieków (rodzajów) jest tylko kilka i możemy nad nimi zapanować.

Dysponujemy technologią, wiedzą i sprzętem, które to pozwalają nam usunąć przecieki, każdy po kolei.

Czym jest iniekcja ciśnieniowa?

Technologia iniekcji ciśnieniowej polega na wtłoczeniu odpowiednio dobranego iniektu poprzez pakery iniekcyjne do otworów w konstrukcji. Stąd materiał rozprzestrzenia się w pustkach, kawernach, rysach czy spękaniach naprawianego elementu. Efekt naprawy uzyskuje się dzięki właściwościom iniektu po jego związaniu.

Iniekcja jest technologią bezinwazyjną, która pozwala na eliminację przyczyn i skutków problemu bez konieczności rozbiórki elementów konstrukcji budowlanych, prowadzenia trudnych i uciążliwych robót ziemnych czy konieczności wyłączania naprawianych obiektów z eksploatacji.

Kiedy można zastosować technologię iniekcji ciśnieniowej?

Naprawy wykonywane w technologii iniekcji ciśnieniowej planowane są po analizie sytuacji zastanej. Zawsze bierzemy pod uwagę parametry, które znacząco wpływają na możliwości wykonania naprawy:

  • czas reakcji żywicy
  • lepkość żywicy
  • rodzaj pompy iniekcyjnej i sprzętu  
  • rodzaj bazy materiałowej materiałów naprawczych – poliuretan, akryl, epoksyd  
  • miejsca, kąty, głębokości i średnice wiercenia otworów 

Tak więc jest problem?
Jest i rozwiązanie!  

Pamiętaj! Istnieje tylko kilka rodzajów przecieków do konstrukcji, więc da się nad nimi zapanować!

Iniekcja ciśnieniowa pozwala na wprowadzenie np. żywicy iniekcyjnej do wnętrza pęknięcia czy ukrytej wewnątrz konstrukcji pustej przestrzeni. Wypełnienie pozwala na uszczelnienie lub wzmocnienie danego elementu. Wszystko zależy od celu jaki chcemy osiągnąć. Iniekcja jest również sposobem na wykonanie izolacji pionowej tzw. kurtyny kiedy nie ma szans na odkopanie ściany. Zastosowań technologii jest mnóstwo. Jest to zdecydowanie bardzo różnorodna technologia. Nawet podobne sytuacje na budowie nie zawsze oznaczają taki sam sposób naprawy. Więcej informacji o iniekcji ciśnieniowej , nowych rozwiązaniach i ciekawostkach ze świata w moim blogu oraz anglojęzycznym podcaście pt. „Concrete Injections Made Easy”.

Najczęstsze rodzaje nieszczelności konstrukcji

Jeśli więc masz problem z przeciekiem, to nie wahaj się skontaktować ze mną. Polecam zapoznać się ze szczegółowymi opisami typów przecieków – kliknięcie w wybrany link, przeniesie Cię do właściwego artykułu w Blogu. W każdym z nich znajduje sie opis naprawy i mój adres, abyśmy mogli się spotkać i umówić termin wykonania uszczelnienia.

A gdzie znajduje się Twój przeciek?

Jeśli jednak czegoś nie wymieniłem, wejdź proszę na podstonę mojego bloga i wpisz to hasło w pole wyszukiwania. Jeśli nadal nic, to pisz maila. Ustalimy jak mogę Ci pomóc!

Gdzie stosujemy?

Uszczelnienia i naprawy w technologii iniekcji mogą być przeprowadzane we wnętrzu większości budynków, w szczególności w ich częściach podziemnych (parkingi galerii handlowych i budynków mieszkalnych, hale magazynowe, czy budynki użyteczności publicznej) narażonych na oddziaływanie wód gruntowych. Naprawę i uszczelnienie można wykonywać również na obiektach z dostępem jedynie od zewnątrz (silosy, zbiorniki).

Dzięki niskiej inwazyjności technologii możliwe jest prowadzenie prac, bez konieczności wyłączenia obiektu z użytkowania. Niska emisji hałasu, czy pyłów umożliwia prowadzenie napraw pod obciążeniem ruchu, np. w garażu podziemnym. (z minimalnym wpływem na otoczenie). Rozumiemy biznes i potrzeby naszych Klientów. Niski stopień uciążliwości prac jest kluczem do współpracy. W razie konieczności używamy żywic wiążących w zaledwie kilka minut.

Iniekcja jest jedną z mniej inwazyjnych metod naprawy żelbetowych ścian i stropów, ze względu na:

  • Uniknięcie rozbiórki, czy wyburzenia, rozkuwania uszkodzonego elementu;
  • Niski stopień uciążliwości prac
  • Niski poziom zapylenia i hałasu podczas wykonawstwa
  • Możliwość prowadzenia prac etapami (nie zachodzi potrzeba wyłączania z użycia całego budynku jednocześnie
  • Duża trwałość i niezawodność naprawy
  • Możliwość dostosowania i łatwej modyfikacji właściwości materiału naprawczego i technologii do uszkodzeń w trakcie trwania prac naprawczych – np. czasu reakcji wiązania żywicy iniekcyjnej, poziomu zwiększania objętości czy wytrzymałości
  • Iniekcja ciśnieniowa jako sposób naprawy konstrukcji jest globalne wykorzystywana – przemawia za nią statystyka i skuteczność stosowania

Opinie o Inblock

Skontaktuj się z Inblock

Twoja nieruchomość wymaga naprawy? Chcesz rozwinąć swój biznes lub dowiedzieć się jak poprawnie wykonać naprawę? A może chciałbyś zasięgnąć drugiej opinii? Napisz do nas – nasz główny specjalista – Mateusz Furs, skontaktuje się z Tobą!