fbpx

Podczas ostatniego wyjazdu wakacyjnego, oprócz pięknych okoliczności przyrody fotografowałem również posadzki betonowe. Gdzie? Zacząłem od warszawskiego Ursynowa kilka dni przed wylotem. Kontynuowałem wszędzie tam, gdzie napotkałem ciekawy okaz betonu. Zapraszam do przejrzenia zdjęć mojego bardzo subiektywnego wyboru. Pokuszę się nawet o odkrywcze podsumowanie. Zaczynamy.

Poniżej zamieszczam galerię zdjęć z podróży. Wszystkie zamieszczone zdjęcia przedstawiają konstrukcje betonowe, które miałem okazję mijać w ostatniej podróży. 

Ciekawostką jest fakt, że żadna z przedstawionych dylatacji skurczowych nie ma wypełnienia masą trwale elastyczną. Nie ma po niej nawet śladu. Nie była aplikowana. 

Na jednej ze stacji benzynowych posadzka - widać że całkiem nowa wygląda nawet na wykończoną środkiem hydrofobizującym.

Uszkodzenia betonu posadzek natomiast wszędzie wyglądają bardzo podobnie. Ułamania i pęknięcia w okolicach połączeń pól. W artykule pt: "Łódkowate posadzki" opisywałem mechanizm powstawania efektu banana prowadzącego do tego rodzaju uszkodzenia posadzki.

Innym wspólnym mianownikiem przedstawionych posadzek jest fakt pozostawienia ich samym sobie na długi czas po wylaniu. Próby remontu to tylko miejscowe zaprawki bez szerszego planu działania. Z daleka widać doraźność i brak spójności tych prac. Przyznaję, że w wielu miejscach Polski wyglądają one po prostu identycznie.

Naprawa posadzek betonowych jest procesem czasochłonnym. Wymaga dużo pracy i kolejnych następujących po sobie etapów. Najczęściej wszystko zaczyna się od iniekcyjnego podbicia posadzki. Jeśli jesteś właścicielem lub zarządcą obiektu z uszkodzoną posadzką, zapraszam do kontaktu.

 

Masz pytania? Pisz na adres     Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

mgr inż. Mateusz Furs

manager ds. iniekcji

 

najnowsze artykuły

najczęściej czytane

Bez nazwy 1

This Free PDF Checklist Reveals a 7-Question Methodology

you can use today to increase your effectiveness and build a personal brand.

This free Calc helps you

to drill right for the first time and tells you the drill length

These 6 core principles automate my crack injection business
It's your turn now.

 

Pobierz ten kalkulator wiercenia do iniekcji rys

i licz zamiast działać na wyczucie

Pobierz ten kalkulator wiercenia przerw roboczych

i policz gdzie zacząć wiercić, kąt i długość wiertła

This free Podcast Guest Guide

will accelerate the creation of your personal brand

 

Inblock sp. z o.o.

02-001 Warszawa

Al. Jerozolimskie 85/6b

tel. +48 503 809 898

NIP 701-039-26-72

KRS 0000473003; SĄD REJONOWY DLA M. ST. WARSZAWY W WARSZAWIE, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Wysokość kapitału zakładowego: 50 000 PLN wpłacony w całości.

Mapy Google

Zamknij

Ta strona uzywa plików cookies aby zapewnić poprawne jej funkcjonowanie Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj naszą Politykę prywatności.

Akceptuję pliki cookies od tej witryny.

"