Portfolio

Opublikowano: 23 marca 2018 Czas czytania: 5 minut

Wstęp – skąd pomysł na artykuł 

Networking osobisty oraz w Internecie przynosi ze sobą wiele nowych, ciekawych i bardzo poszukiwanych wcześniej kontaktów. To doskonała możliwość dla firmy Inblock sp. z o.o. do pokazania swoich umiejętności, doświadczenia i dokonań (nie boję się użyć tego słowa) na rynku budowlanym. Od poznanych dopiero osób dostałem prośby o przesłanie naszego portfolio. Jako że jestem zwolennikiem automatyzacji i działania w skali, postanowiłem napisać artykuł będący jednocześnie naszym portfolio. Dotrze on od razu do wszystkich zainteresowanych, a moja pojedyncza inwestycja w przygotowanie tekstu zamieni się w nieograniczony (mam nadzieję) zysk z poświęconego na to zadanie czasu. Jak możemy doczytać w Wikipedii, będzie to prezentacja dokonań danej osoby lub firmy. A więc zaczynamy.

Jeśli Ci się śpieszy, zacznij czytać od tego miejsca 

Od września 2017 roku prowadzę bloga. Artykuły dotyczą sytuacji na budowach, rozwiązań technologicznych, analiz kart technicznych, doboru materiału, pakerów iniekcyjnych czy sprzętu. Dzięki blogowi dostarczam wciąż nową porcję wiedzy wszystkim zainteresowanym tymi tematami. Coraz częściej zamiast obszernej odpowiedzi telefonicznej, odsyłam rozmówcę do konkretnego artykułu, gdzie może nie tylko przeczytać opis rozwiązania, ale też obejrzeć zdjęcia. Ilość wejść na poszczególne podstrony przeszła moje najśmielsze oczekiwania, co oznacza, że temat jest ciekawy, potrzebny i poszukiwany. Mam nadzieję, że również i teraz będę w stanie Ci pomóc przekazując tę porcję wiedzy, której poszukujesz.

Dział iniekcji ciśnieniowej  

Od ponad 5 lat Inblock sp. z o.o. wykonuje naprawy konstrukcji betonowych i murowanych, w technologii iniekcji ciśnieniowej. Przeważająca większość z nich dotyczy obiektów podziemnych takich jak parkingi wielopoziomowe, przejścia podziemne, zbiorniki, tunele, mosty, wentylatornie (Metro Warszawskie).  

Naprawy dotyczą takich elementów konstrukcji jak ściany szczelinowe, płyty fundamentowe, stropy, oczepy, ławy i ściany fundamentowe. Instalujemy i napełniamy również węże iniekcyjne.

Naprawy starszych obiektów historycznych to iniekcja strukturalna w mur ceglany lub ceglano – kamienny, choć w trudnych przypadkach wykonujemy także iniekcję kurtynową. 

Agmet Sp. z o.o. 

Naprawy rys, przejść technologicznych, dylatacji czy otworów po ściągach na obiektach realizowanych w technologii białej wanny. Między innymi budynek The Tides przy ul. Wioślarskiej w Warszawie czy wielopoziomowy naziemny parking w Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach. 

Social Proof 02

AGP Metro S.C. oraz Astaldi 

Od października 2013 pracujemy na budowie Centralnego Odcinka II Linii Metra gdzie uszczelniamy ściany szczelinowe, zamki między sekcjami, rysy w ścianach i płycie dennej, połączenia ściany z płytą denną. Obecnie jesteśmy zatrudnieni jako podwykonawca do usuwania napraw gwarancyjnych dla Konsorcjum AGP Metro S.C. na całej II linii metra oraz od grudnia 2017 jednocześnie pracujemy na budowanej stacji C18 przy ul. Pratulińskiej.

Budimex S.A.

Uszczelnienie szeregu obiektów kolejowych, w tym 2 przejść podziemnych pod torami na remontowanej linii kolejowej nr 9 w okolicach Iławy. Stabilizacja gruntu metodą iniekcji przez lance iniekcyjne pod jezdnią w okolicy przyczółka obiektu mostowego. 

Naprawa dylatacji 5 obiektów mostowych w ciągu autostrady A4 w okolicach Rzeszowa.

Skanska S.A.

Uszczelnienie zbiorników na terenie Portu Lotniczego im. Chopina w Warszawie – wrzesień 2014.

Iniekcyjne podniesienie płyty drogowej, przy użyciu żywicy poliuretanowej, przejazdów kolejowych w okolicach Radomia w listopadzie 2015 i w czerwcu 2017.

Iniekcyjne uszczelnienie zbiornika na wodę deszczową pod tunelem drogowym w Ząbkach pod Warszawą. Naprawa rys stropu, dylatacji konstrukcyjnej, zamków ścian szczelinowej, 2020/21. 

Unibail Rodamco sp. z o.o.

Remont wybranego obszaru parkingu wielopoziomowego na terenie CH Wileńska w Warszawie w 2015 i 2016 roku. Uszczelnienie dylatacji stropów, naprawa posadzki oraz naprawa żelbetu zaprawami SPCC na warstwie sczepnej wzdłuż dylatacji. Iniekcyjne wypełnienie rozwarstwionego betonu stropu przy użyciu niskolepkiej żywicy poliuretanowej.

Unibep S.A.

Współpraca rozpoczęta na początku 2013 roku trwa nieprzerwanie. Iniekcja ciśnieniowa rys, dylatacji, przerw roboczych, otworów technologicznych na rozsianych po całej Warszawie obiektach kubaturowych. Naprawy dotyczą w szczególności  parkingów podziemnych realizowanych w technologii białej wanny. 

Warbud S.A.

W styczniu 2013 roku – iniekcja ciśnieniowa styku roboczego na obiekcie Portu Lotniczego im. Władysława Reymonta w Łodzi.

Iniekcyjne uszczelnienie rys i pęknięć płyty dennej na garażu podziemnym hotelu Ibis przy ul. Bitwy Warszawskiej 1920r w Warszawie. 

Uszczelnienie dylatacji oraz styków roboczych w garażu podziemnym Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Iniekcja kurtynowa murów ceglanych i kamienno – ceglanych Pałacu Paców w Wilnie. Ambasada RP na Litwie – marzec 2018.

Zarządcy nieruchomości

Od kilku lat postawiliśmy na współpracę ze wspólnotami mieszkaniowymi. W samej tylko Warszawie jest mnóstwo budynków wymagających natychmiastowej naprawy. Przecieki i uszkodzenia korozyjne podziemnych części tych obiektów z każdym rokiem przybierają na sile, niekiedy w postępie geometrycznym. Jedną z ciekawszych realizacji jest podbijanie posadzki z betonu towarowego na garażach. Iniekcja zapraw cementowych zapobiega klawiszowaniu, a w konsekwencji łamaniu się płyt. Również temat izolacji poziomych w murach jest często spotykany.

Samodzielnie oceń stan konstrukcji

Niedawno przygotowałem moją własną metodologię określania stanu konstrukcji. Wystarczy odpowiedzieć sobie na kilka pytań, aby szybko zorientować się na czym się stoi i do kogo zwrócić się o pomoc.

Podsumowanie

Zakończonych projektów przybywa, więc artykuł ten będzie w czasie zmieniał swoją zawartość. Do większości wymienionych w tekście realizacji powstaną też osobne szczegółowe opisy ze zdjęciami – część już dawno gotowa w postaci artykułów bloga jest podlinkowana. Do każdej realizacji dobieramy materiały naprawcze i tworzymy technologię wykonania. Klient otrzymuje zatem dokładną wiedzę o stanie obiektu, sposobie naprawy, rodzaju materiałów naprawczych i kosztach. Po zakończeniu przygotowujemy dokumentację opisującą całość wykonanej usługi. 

Zapraszam do współpracy. Nasze usługi adresujemy do firm budowlanych, zarządców nieruchomości, wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych. Wystarczy napisać maila lub zadzwonić żeby poczuć, że obiekt za który jesteś odpowiedzialny wkracza na ścieżkę rewitalizacji. 

 

Masz pytania? Pisz na adres          kontakt@inblock.com.pl

mgr inż. Mateusz Furs

manager ds. iniekcji

  

Dodaj komentarz

×